Mismis?

Neile, kes veel ei tea: mina olen Katarina ja lähen nüüd mõneks ajaks (10-11 kuud) Portugali vabatahtlikku tööd tegema.
Olen 25 aastat vana, pisut kummalise huumorimeelega ja mitte eriti osav ennast tutvustavate tekstide kirjutamisel.

Kuidas ja miks sattusin vabatahtlikuks?

Pärast ülikooli lõpetamist tekkis soov enne karjääriredelil ronimise alustamist näha pisut maailma. Mitmed sõbrad olid vabatahtliku teenistuse juba ette võtnud ning nende õhinat kuulates tundus mõte töötada mõnda aega kogemuste, mitte raha nimel lausa suurepärane.

Esmalt asusin otsima vastuvõtvat organisatsiooni.
Saidil youthnetworks.eu on mailing-list, mida igaüks võib endale tellida. Sealt tilkus vaikselt infot erinevate võimaluste kohta. Kirjutasin mõne motivatsioonikirja siia-sinna, ent ükski projekt ei olnud päris see, ning seetõttu ma ei osutunud valituks.

Rato ADCC projekt paistis silma kui midagi erakordselt põnevat: vähemate võimalustega noortele erinevate uue meedia vormide tutvustamine. Eelmisel kevadel lõpetasin meedia- ja reklaamikunsti osakonna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, üdini tarkust täis, ja tundus, et ma olengi täpselt see tüdruk, keda neil vaja on.

Saatsin neile (pärast mõningat eestlaslikku põdemist, et no kindlasti ei lähe õnneks) pika-pika motivatsioonikirja, kirjeldades siiralt seda, kui väga tahaksin sellest projektist osa võtta. Ja kujutage pilti – pärast skype-intervjuud saigi selgeks see, et juhul, kui leian saatva organisatsiooni, sõidan suure tõenäosusega kümneks kuuks Portugali.

Saatva organisatsioonina tuli appi mittetulundusühing Involved,  külasta kindlasti nende kodulehte, sest aeg-ajalt lisandub sinna väga-väga põnevaid pakkumisi.

INVOLVED_90x50+5mm.indd

Mida ma siis Portugalis täpselt teen, keda kohtan, erinevustest, sarnasustest ja paljustki muust saad sellest blogist lugeda.

Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Komisjon. Publikatsiooni sisu peegeldab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s